24 mar
2014
Posted in: Triki
By    Brak komentarzy

Rodzaje tricku Ollie

ollie2O tym, że Ollie to jeden z tych tricków, które powinna znać każda osoba jeżdżąca na deskorolce, pisaliśmy już jakiś czas temu w artykule: „Ollie – podstawowy trick„. Z pewnością zatem doskonale już wiesz jak go wykonać. Dzisiaj chcielibyśmy Ci przedstawić kilka odmian tej akrobacji. Ollie może bowiem przyjmować kilka różnych wariantów

Do najpopularniejszych odmian tego tricku należą:

Nollie ? w przypadku tego tricku, noga znajdująca się na końcu deski, powinna być ustawiona praktycznie na samym jej nosku. Druga noga wciąż pozostaje na środku. Kiedy będziesz już gotowy do wykonania tricku, przyciśnij krawędź deski maksymalnie do podłoża i wykonaj odbicie jak do Ollie, tyle że przy udziale przodu deski.

Switch ollie 180 ? wybicie następuje przy udziale nogi, która znajduje się na końcu deski. Następnie dokonujemy obrotu w tył naszego ciała o 180 stopni. Obrót powinna wykonać również nasza deska. Podczas obrotu musimy pamiętać, że druga noga także powinna wspomagać okręcanie deski, a całe nasze ciało musi podskoczyć. Kiedy już odczujemy, że wykonaliśmy pełny obrót, lądujemy na ziemi.

Fakie ollie – gdy rozpędzisz się do odpowiedniej prędkości, przyjmij pozycję fakie (odbicie następuje tu z drugiej nogi). Następnie ugnij lekko kolana i cały ciężar ciała przenieś na tylną nogę. Cała reszta tricku odbywa się tak samo jak w przypadku Ollie.

Ollie north– nogi ustawiamy jak do Ollie, z tym, że przednia noga powinna być maksymalnie zbliżona do nosa. Naciskamy maksymalnie końcówkę deski, aby dokonać jak najwyższego odbicia. W czasie odbicia noga powinna znaleźć się jak najdalej za nosem.

Ollie south – trick ten stanowi przeciwieństwo Ollie north. Nogi powinny być ułożone jak do zwykłego Ollie. Podczas odbicia noga przednia noga zachowuje się dokładnie tak jak przy Ollie,a tylną powinniśmy odciągnąć maksymalnie do tyłu.

Poprawne opanowanie tych tricków z pewnością zajmie wiele treningów. Warto jednak podjąć ten wysiłek, a na pewno przyniesie Ci to sporo satysfakcji. W jakim czasie jesteśmy w stanie nauczyć się tych trików? Opisy użytkowników znajdziecie na portalu zapytaj.onet.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/5 (0 oceny cast)
Udostępnij ten wpis na:

    Skomentuj ten wpis: