8 maj
2014
Posted in: Sprzęt
By    Brak komentarzy

Jak poprawnie nałożyć grip?

gripNałożenie gripu na deskę w rzeczywistości nie sprawia tylu problemów, jak mogłoby się nam wydawać na pierwszy rzut oka. Bez problemu zrobi to za nas sprzedawca w skateshopie. Dużo więcej satysfakcji przyniesie nam jedynak wykonanie tej czynności samemu. Postaramy się podpowiedzieć Wam, jak zrobić to w możliwie najlepszy sposób.

Zanim przystąpisz do pracy, przygotuj blat bez papieru, papier ścierny, nożyczki oraz scyzoryk. Od papierka odklej papier w taki sposób, jakbyś odklejał naklejkę. Uważaj, żeby się nie skleił, gdyż wtedy stanie się bezużyteczny. Następnie przyłóż grip do blatu i równo naklej. Wszystko musi być idealnie wygładzone, dlatego po nałożeniu przejedź po nim dłonią,a by usunąć wszystkie ewentualnie nierówności.

Aby zetrzeć grip na krawędziach, przejedź po nich płaską częścią noża. Potem przytnij papier w dwóch miejscach na wysokości tailu oraz z dwóch stron w okolicy nose. Ostrą końcówką scyzoryka przejedź kolejny raz po gripie i odetnij zbędne części. Staraj się nie uszkodzić fragmentu gripu przyklejonego do deski. Po usunięciu niepotrzebnych elementów, końcówkę noża poprowadź po krawędzi blatu, tak aby nadać mu estetyczny wygląd. Aby zagwarantować sobie jeszcze lepszy komfort jazdy, można po raz kolejny użyć płaskiej części noża. Przesuwamy ją wzdłuż krawędzi pozostawiając widoczne białe ślady. Zapobiegnie to odklejaniu się papieru od deski.

Jak widzisz, założenie gripu jest bardzo proste. Aby osiągnąć doskonały efekt, musisz jednak każdy ruch wykonywać bardzo dokładnie. Nigdzie się nie spiesz! Warto poświęcić trochę czasu na nakładanie gripu, a afekt będzie niesamowity! Poniżej film dla zobrazowania naszych słów:

http://www.youtube.com/watch?v=MMA30KlJMBE

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/5 (0 oceny cast)
Udostępnij ten wpis na:

    Skomentuj ten wpis: