24 lut
2014
Posted in: Sprzęt
By    1 Komentarz

Deskorolka dla małego dziecka

desk-mini-bNic nie stoi na przeszkodzie, aby jazdy na deskorolce uczyć nawet mniejsze dzieci. Oczywiście nie można ich do tego zmusić. Jeśli dziecku się to nie podoba to nic na siłę. Jeżeli jednak przejawia ono zainteresowanie taką formą rozrywki i prosi nas o kupno deskorolki bez obaw możemy się na to zdecydować.

Małe dzieci uczą się zdecydowanie szybciej niż dorośli. Maja także mniejsze poczucie strachu, dlatego im szybciej zaczną naukę na deskorolce, tym lepiej! Musimy jednak pamiętać o kilku ważnych sprawach. Mianowicie, deskorolka powinna być dostosowana do wagi i wzrostu naszego dziecka. W sklepach bez problemu znajdziemy bardzo krótkie deskorolki, na których mogą jeździć dzieciaki powyżej trzeciego roku życia. Oczywiście nie będzie to „jazda” w typowym tego słowa znaczeniu. Chodzi tu głównie o umiejętność utrzymania równowagi i wyrobienia prawidłowej koordynacji ruchowej.

Deskorolki takie zazwyczaj mają wzmocnione, plastikowe trucki, a górna część decku pokryta jest antypoślizgową taśmą. Są też bardzo lekkie. Rozwinięcie większej prędkości na takiej deskorolce jest niewykonalne. Dlatego też nie musimy się obawiać, że dziecko zrobi sobie krzywdę podczas jej użytkowania. Odmianą deskorolki dla maluchów są również tzw. pennyboard’y. Są to malutkie deskorolki, wykonane z plastiku. Ich zadaniem nie jest przygotowanie do jazdy na lepszej lub większej deskorolce, lecz głównie zabawa. Wiadomo przecież, że dzieci najlepiej uczą się przez rozrywkę, dlatego też może to właśnie pennyboard będzie początkiem nowej, wspaniałej pasji naszej pociechy?

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/5 (0 oceny cast)
Udostępnij ten wpis na:

    1 Comment

    • Bardzo dobry artykuł – krótki i konkretny. Szkoda, że sporo osób patrzy nadal najpierw na wygląd, a nie myśli zawsze o dopasowaniu sprzętu do dziecka – a jest to szalenie istotne, jeśli nie chcemy zniechęcić dziecka już od najmłodszych lat do deskorolki

    Skomentuj ten wpis: