11 paź
2013
Posted in: Sprzęt
By    Brak komentarzy

Czym są waveboardy?

waveboardCzasy, w których mieliśmy do wyboru tylko jeden model deskorolki już dawno minęły. Sprzęt do skatingu przeszedł bowiem olbrzymią rewolucję. Dlatego też dzisiaj stajemy przed półką w sklepie i zastanawiamy się co kupić. Podstawowa myśl jaka pojawia się w naszej głowie, to pytanie o zasadnicze różnice między tymi wszystkimi modelami, a jest ich wiele. Dzisiaj postaramy się przedstawić odmianę deskorolek jaką są waveboardy.

Deskorolki te powstały całkiem niedawno. Nie są jeszcze u nas tak popularne, ale ich sława rośnie z dnia na dzień. Jazda na tej deskorolce to nie lada wyczyn. W odróżnieniu od tradycyjnego modelu posiada ona bowiem nie cztery, a jedynie dwa kółka. Ponadto, składa się z dwóch połączonych ze sobą części, czego wcześniej w deskorolkach nie było. Oprócz tego, że liczba kółek została zmniejszona, posiadają one nowoczesne właściwości. Mogą obracać się wokół własnej osi o sto osiemdziesiąt stopni, co znacznie zmienia sposób jazdy. Tradycyjne kółka nie miały takich możliwości.

Specjalny kształt deskorolki również nie jest przypadkowy. Aby się na niej poruszać należy przybrać odpowiednią pozycję. Jedną nogę układamy na przedniej części, a drugą na części tylnej. Mimo połączenia, każda z tych części żyje swoim życiem. W tym samym czasie przód może zatem przechylać się na prawo, a tył na lewo. I właśnie w taki sposób przemieszczamy się na tej deskorolce. Aby opanować technikę jazdy na waveboardzie potrzeba jednak naprawdę doskonałej precyzji i długich godzin treningów.

Nie mniej jednak, gdy nabędziemy już tę umiejętność, będziemy mogli ćwiczyć różnego rodzaju triki, a tym samym doskonalić swoje zdolności w dziedzinie skatingu. Waveboardy przeznaczone są dla osób, które lubią energiczną i nieprzewidywalną jazdę. Dobrze jest także jeździć na nich, kiedy posiada się już pewne umiejętności trzymania równowagi, na tego typu sprzętach. Jeżeli jednak wolimy nieco spokojniejszą jazdę, lepiej będzie pozostać przy tradycyjnej deskorolce.

Przykładowy sprzęt który posiadam i z całym sercem mogę na początek polecić wszystkim naszym czytelnikom:
http://www.asport.pl/p/21112,280/deskorolka–waveboard-exe-spokey/

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/5 (0 oceny cast)
Udostępnij ten wpis na:

    Skomentuj ten wpis: