3 kw.
2014
Posted in: Sprzęt
By    Brak komentarzy

Czym są longboardy?

longboardLongboard stanowi ciekawą alternatywę dla tradycyjnej deskorolki. Jak możemy spodziewać się po nazwie, jego cechą charakterystyczną będzie zdecydowanie większa długość. Deski tego typu powstały jako połączenie skateboardingu oraz surfingu. Choć połączenie to może wydawać się mocno zaskakujące, tego rodzaju produkty cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Standardowa długość longboard’a to około 80 ? 150 cm. Z tego względu na sprzęcie tym można osiągać dużo większe prędkości niż na tradycyjnych modelach deskorolek. Longboard’y wykorzystuje się głównie do takich dyscyplin jak downhill, slalom lub jazda po wzniesieniach.

Historia powstania tej deskorolki jest bardzo ciekawa. Otóż, pomysł na nią zrodził się w latach 50 w Kalifornii. Jak wiadomo, miejsce to jest prawdziwym rajem dla miłośników surfingu. Aby połączyć ten sport z wrażeniami, jakie daje jazda na deskorolce, grupa osób postanowiła stworzyć sprzęt, który umożliwiałby surfowanie także po suchym lądzie. W ten sposób blat deskorolki uległ wydłużeniu, a kółka zostały zastąpione większymi oraz bardziej miękkimi odpowiednikami. Longboard’y są nie tylko większe, ale także i szersze niż zwykłe deski. Dzięki temu są równocześnie o wiele bardziej stabilne podczas jazdy oraz wygodne dla użytkownika. Osoby jeżdżące na longboardach najczęściej można spotkać na mieście. Jest to bowiem dla nich idealny teren do ćwiczeń.

Współczesne longboard’y wykonuje się np. z klonu kanadyjskiego. Kauczukowe kółka oraz odpowiednie łożyska sprawiają, że sprzęt ten jest bardzo wytrzymały. Spokojnie nadaje się do użytku zarówno przez początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników. Jeśli zatem znudziła Ci się Twoja tradycyjna deska, warto zainwestować w zakup longboard’a.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/5 (0 oceny cast)
Udostępnij ten wpis na:

    Skomentuj ten wpis: