6 lut
2014
Posted in: Porady
By    Brak komentarzy

Kiedy wymienić deskorolkę na nową?

Man sit with skateboard.Niestety. Nasza ukochana deskorolka nie jest wieczna. Prędzej czy później zostaniemy zmuszeni do zakupu nowego sprzętu. Jak długo jesteśmy w stanie jeździć na jednej desce? Ciężko to jednoznacznie stwierdzić. Wszystko zależy od tego w jakiej jakości sprzęt zainwestowaliśmy. Sporo jest także uzależnione od nas. Nasze umiejętności, sposób i miejsce użytkowania deskorolki również nie są bez znaczenia. 

Oczywiście można próbować samemu ?ratować? deskorolkę. W internecie znajdziemy sporo porad na ten temat. Istnieje jednak kilka istotnych przesłanek, które przemawiają za tym, żeby jednak zdecydować się na zakup nowego modelu. Jednym z nich jest stan griptape’u naszej deski. Jazda w deszczu lub używanie deskorolki w brudnym obuwiu przyczynia się do jego niszczenia. Uszkodzony griptape spowoduje, że nasze obuwie nie będzie już tak przyczepne do decku jak powinno. Na wymianę zasługuje również deskorolka, w której łożyska przestały działać prawidłowo. Często zapominamy, że łożyska wymagają czyszczenia i konserwacji tak często jak tylko to możliwe. Brudne i nienaoliwione łożyska prędzej czy później odmówią nam posłuszeństwa. Jeżeli nie mamy możliwości wymiany ich na nowe, będziemy musieli zakupić zupełnie nową deskorolkę.

Aby bez problemu skręcać i wykonywać niektóre tricki, potrzebne są nam również sprawne trucki. Jeżeli ten element zepsuje się w deskorolce, w pierwszej kolejności robimy rajd po sklepach i szukamy tego właściwego. Jeśli jednak to nie pomoże, kupno nowej deskorolki będzie konieczne. Ostatnim takim elementem są koła. Zniszczone i porysowane kółka w deskorolce zdecydowanie zmniejszają komfort jazdy i poczucie naszego bezpieczeństwa.

Jak pewnie zauważyliście, wiele elementów można wymienić na nowe. Najczęściej jednak tyczy się to sprzętu markowych producentów, którzy produkują jednocześnie części wymienne do deskorolek. Jeżeli inwestujemy w tańszy sprzęt, musimy liczyć się z tym, że każdy jego ubytek będzie się wiązał albo z długotrwałym poszukiwaniem elementów do wymiany albo z kolejnym zakupem deski. Warto więc najpierw zastanowić się co będzie dla nas bardziej korzystne.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/5 (0 oceny cast)
Udostępnij ten wpis na:

    Skomentuj ten wpis: