1 lip
2014
Posted in: Porady
By    Brak komentarzy

Wosk ze skateshopu domowej roboty

woskOdpowiednie woskowanie deskorolki to podstawa dobrej jazdy. Jego zadaniem jest ułatwienie nam poruszania się na desce. Cała reszta zależy już od naszych umiejętności. Wosk taki można kupić w specjalistycznym sklepie deskorolkowym. Można go także zrobić samemu. Nie wiecie jak? Poznajcie więc nasz przepis!

Do samodzielnego wykonania wosku będziemy potrzebowali następujących produktów: kilka świeczek, olej i garnek, który nadaje się już do wyrzucenia oraz zużyty plastikowy lub kartonowy pojemnik. Co do jakości świeczek, zdania w tym zakresie są podzielone. Jedni uważają, że wystarczą do tego najzwyklejsze świeczki, które można kupić w każdym supermarkecie. Inni natomiast twierdzą, że im lepsza jakość świeczki, tym lepszy wosk do smarowania z niej powstanie. Ciężko rozstrzygnąć kto ma rację, dlatego polecamy samemu sprawdzić obie te teorie.

Przejdźmy teraz do przygotowania naszego wosku. Garnek ustawiamy na palniku i rozpuszczamy świeczki na niewielkim ogniu. Liczba świeczek powinna być adekwatna do ilości wosku, jaką chcemy otrzymać. Do rozpuszczonej masy dodajemy olej. Wystarczy ten, którego na co dzień używamy w kuchni. Jeżeli akurat nie mamy go pod ręką, olej można zastąpić również masłem lub margaryną. Całość mieszamy aż do uzyskania jednolitej konsystencji.

Następnie otrzymaną w ten sposób masę przelewamy do innego pojemnika i czekamy aż zastygnie. Ważne, aby wybrany przez nas pojemnik dał się bardzo łatwo rozciąć. Będzie to konieczne do wyjęcia wosku. Dobrze jest zatem użyć np. kubka po śmietanie. Kiedy masa zastygnie, wkładamy pojemnik z woskiem do lodówki na około dwie godziny. Po upływie tego czasu rozcinamy pojemnik i mamy gotowy do użycia wosk domowej roboty.

Jak widzicie, przygotowanie wosku nie jest wcale takie trudne i każdy z pewnością jest w stanie to zrobić. Poza tym taki wosk jest o wiele tańszy niż ten kupowany w renomowanym sklepie.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 3.7/5 (3 oceny cast)
Wosk ze skateshopu domowej roboty, 3.7 out of 5 based on 3 ratings
Udostępnij ten wpis na:

    Skomentuj ten wpis: