1 mar
2016
Posted in: Porady
By    Brak komentarzy

Podstawowe tipy co do konserwacji deskorolki

Podobnie jak inne w każdym innym sporcie sprzęt sportowy w skateboardingu również niszczy się z upływem czasu. Materiały, z których są wykonane deskorolki również potrzebują odpowiedniej konserwacji, aby mogły zapewnić optymalne warunki jazdy dla deskorolkarzy. Wiele osób zaniedbuje tę kwestię i nie poświęca czasu na to, aby utrzymać swoje deskorolki w dobrym stanie, w wyniku czego ich wydajność spada. Ludzie, którzy regularnie korzystają z deskorolki, muszą pamiętać o jej prawidłowej konserwacji. Wiele osób kupuje wysokiej jakości decki, trucki, łożyska i koła od dobrze znanych producentów, ale jeśli chodzi o utrzymanie – trzymają się już tanich narzędzi. Wyniki takiego zaniedbania są chyba wszystkim znane. Skaterzy nie są wtedy w stanie uzyskać optymalnej wydajności podczas jazdy na takich deskach, a co gorsza wadliwy, zużyty sprzęt to większa szansa na wypadek, który może się nawet skończyć w szpitalu.

konserwacja deski

źródło: pinterest.com

O czym trzeba pamiętać?

Jeśli jesteś amatorem – skaterem możesz nie wiedzieć o procedurach konserwacyjnych związanych z deskorolkami. Można o nie zadbać samemu albo też można się postarać o profesjonalne zabiegi konserwacji. Oczywiście, że profesjonalne utrzymanie deskorolki na co dzień nie jest możliwe dla zwykłych deskorolkarzy, bowiem jest to drogie i często ciężko dostępne. Dla takich osób zestawy konserwacyjne są najlepsze. Taki zestaw konserwacyjny składa się z kilku narzędzi, takich jak np wosk. Narzędzia te są bardzo ważne dla utrzymania deskorolki w dobrym stanie, w domowych warunkach. Jednakże, jeśli nie znamy dokładnych procedur związanych z utrzymaniem deskorolki, należy na początku skorzystać z profesjonalnej pomocy. Istnieje kilka rzeczy, których należy szukać w czasie tej procedury. Stan decku jest czymś co bezwzględnie należy sprawdzić, koła należy wymienić na nowe, jeśli ma się już wątpliwości co do ich stanu. Istnieje kilka innych procedur, które muszą być przeprowadzone na deskorolkach w celu optymalizacji ich wydajności.

Podczas naprawy deskorolki w domu, koła muszą być objęte szczególną opieką. Koła są najważniejszą częścią deskorolki. Z racji ich regularnego stosowania koła zużywają się najszybciej, co może prowadzić do ich złej wydajności. Koła deskorolki należy wymienić jak najszybciej, jeśli ich stan wskazuje jednoznacznie na zużycie. Podczas czyszczenia kół łożyska, na których są one zainstalowane należy otworzyć i oczyścić. Z powodu regularnego stosowania, brud lubi się zbierać właśnie wokół tego elementu. Jeżeli nie dba się o właściwe czyszczenie kół to może to spowolnić szybkość deskorolki podczas wyścigów. Oprócz czyszczenia kół, deck deskorolki również musi być również brany pod uwagę – głównie chodzi o przyczepność płyty. Jeśli przyczepność nie jest wystarczająco dobra, zawodnik może mieć obniżoną skuteczność jazdy i to w sporym stopniu.

Co jeszcze poza kwestią konserwacji?

Poza korzystaniem z narzędzi serwisowych, narzędzia bezpieczeństwa to kolejne akcesoria, które są wymagane do skateboardingu. Są również bardzo ważne. Jak wiemy, deskorolka to ryzykowna zabawa, a niewielki błąd może spowodować poważne obrażenia. Aby zapobiec takim sytuacjom, należy podjąć odpowiednie środki bezpieczeństwa. Każda osoba jeżdżąca na desce musi używać odpowiednich narzędzi bezpieczeństwa, takich jak kask, ochraniacze na łokcie i kolana, aby zapobiec takim urazom. Skaterzy nigdy nie powinni zaniedbywać wykorzystania narzędzi serwisowych i narzędzi bezpieczeństwa, jeśli faktycznie poważnie podchodzą do jazdy na deskorolce.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/5 (0 oceny cast)
Udostępnij ten wpis na:

    Skomentuj ten wpis: