20 maj
2013
Posted in: Porady
By    1 Komentarz

Jak zadbać o swoją deskorolkę?

zlamana-deskaKiedy na dworze robi się ciepło, na wszelkich skate parkach pojawiają się amatorzy deskorolkowego szaleństwa. Oczywiście wśród nich są ludzie, którzy swoją przygodę z jazdą na desce dopiero zaczynają. Poznać ich można przede wszystkim po tym, że nie potrafią jeszcze wykonywać skomplikowanych ewolucji, skoków czy ślizgów. Jednak to nie wszystko. Początkujący skateboardziści często mają także nowe, nienoszące jeszcze wyraźnych śladów użytkowania deski.

Większość z nich zapewne wcześniej spędziła wiele godzin w poszukiwaniu cennych porad i informacji na temat tego, jaką deskorolkę najlepiej kupić, aby służyła im przez długi czas. Jednak nawet o najlepszej jakości deskę należy odpowiednio dbać, aby rzeczywiście przetrwała wiele sezonów. Zwłaszcza na początku, gdy jej użytkownik nie ma jeszcze tak dużej wprawy w operowaniu swoim sprzętem. Właśnie na tym etapie szczególnie cenne są wszelkiego rodzaju porady na temat tego, w jaki sposób prawidłowo konserwować deskę, a wbrew pozorom nie jest to sprawa prosta. Trzeba pamiętać, że deskorolka to nie tylko kawałek drewna, do którego przymocowano cztery kółka.

Współczesne deski są tworzone z różnych warstw bardzo dobrej jakości elastycznych tworzyw. W wyniku złego użytkowania oraz na przykład w wyniku zamoknięcia deski, warstwy te mogą się rozkleić. Deskę należy przechowywać w miejscu suchym. Jeśli jednak zauważymy, że mimo to się rozwarstwia, należy ją odpowiednio podkleić wysokiej jakości klejem. Bardzo ważne jest także dbanie o śruby, na których zamocowane są koła deskorolki. Przede wszystkim trzeba dbać o to, aby śruby te były zawsze odpowiednio dokręcone (nie za mocno). Tylko w ten sposób można zapewnić sobie bezpieczeństwo jazdy. Warto też zadbać o to, aby na desce nie jeździć w brudnych, ubłoconych i mokrych butach. Takie działanie może bardzo niekorzystnie wpływać na papier ścierny i znacznie zmniejszać jego przyczepność, co oczywiście spowoduje znaczne zmniejszenie komfortu użytkowania deskorolki. Oczywiście po pewnym czasie papier ten i tak trzeba będzie wymienić.

Łożyska należy czyścić przynajmniej raz do roku. Wystarczy umieścić je po prostu pod bieżącą wodą, dokładnie wysuszyć, a następnie nałożyć warstwę środka WD 40, aby zapobiec ewentualnej korozji. Dalszy etap to ponowne przemycie wodą i doprowadzenie do całkowitego wyschnięcia deski.

Z pomocą przychodzą nam także różnego rodzaju środki do pielęgnacji desek, które można znaleźć w dobrych sklepach z deskorolkami. Poświęcając kilka minut dziennie na prawidłową konserwację deski możemy w znacznym stopniu zwiększyć jej żywotność.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 3.4/5 (7 oceny cast)
Jak zadbać o swoją deskorolkę?, 3.4 out of 5 based on 7 ratings
Udostępnij ten wpis na:

    1 Comment

    Skomentuj ten wpis: