5 lip
2017
Posted in: Porady
By    1 Komentarz

Dziecko na desce? Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie.

Skateboarding – jego popularność wzrosła w ciągu ostatnich kilku dekad, ale skateboarding może być także łatwym sposobem na to, aby dzieci mogły się zranić, szczególnie jeśli jeżdżą w niewłaściwym miejscu lub nie noszą sprzętów ochronnych. Złamania i siniaki są prawie nieodłącznym faktem życia na deskorolce, a złamane kości i zwichnięcia są również powszechne.

Aby zapewnić bezpieczeństwo podczas jazdy na deskorolce, dzieci powinny przestrzegać tych zasad i wskazówek bezpieczeństwa.

Dlaczego bezpieczeństwo jest ważne?

Łatwo jest stracić równowagę podczas jazdy na deskorolce. I każdy upadek przynosi szansę obrażeń. Niektóre z tych urazów są ciężkie. Najbardziej narażone są dzieci i początkujący. Ponad połowa obrażeń na deskorolce dotyka ludzi poniżej 15. roku życia. Trzeci przypadek odnosi się do tych, którzy uprawiają jazdę na deskorolce przez niecały tydzień.

Doświadczeni skejterzy też się ranią. W miarę zwiększania się sztuczek, ryzyko obrażeń, takich jak złamania i stłuczenia są zawsze zagrożeniem.

Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa

Może się wydawać, że wszystko, co potrzebne do rozpoczęcia jazdy na desce to deska i postawa – aż do pierwszej wywrotki. Asfalt, beton, drewno i inne powierzchnie jezdni mają jedną wspólną cechę: nie są miękkie. Kaski są niezbędne dla wszystkich skateboarderów, a wszyscy początkujący powinni korzystać z ochraniaczy, aż pozyskają więcej doświadczenia.

Wszyscy początkujący powinni mieć ochraniacze na kolana, to jest zalecane dla zawodników na wszystkich poziomach. Powinny one mieć twardą plastikową powierzchnię i nie powinny utrudniać ruchów Twojego dziecka. Wszystkie powinny być miłe i bez cyrkulacji.

Ochraniacze szczęki są dobrą ochroną przed wstrząsami i złamanymi zębami.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/5 (0 oceny cast)
Udostępnij ten wpis na:

    1 Comment

    • Wpis pełen sensownej treści. To prawda bezpieczeństwo na desce jest najważniejsze- niezależnie od wieku. Siniaki, otarcia i drobne rany to rzeczy, których nie można uniknąć uprawiając ten sport jednak można ograniczyć prawdopodobieństwo ich wystąpienia stosując właśnie kaski, ochraniacze i inny osprzęt zabezpieczający. Jeśli nasze dziecko chce spróbować jazdy na desce nie namawiajmy go do rezygnacji jednak pamiętajmy o jego bezpieczeństwie bo to naprawdę świetna ale i trochę ryzykowna zabawa. Czy Ty będąc początkującym używałeś tych wszystkich zabezpieczeń?

    Skomentuj ten wpis: