4 gru
2019
Posted in: Ogólna
By    Brak komentarzy

Ile kosztują rolki aluminiowe?

Rolki wykorzystywane są nie tylko w wózkach paletowych, ale służą również do budowy sprawnie funkcjonującego systemu drzwi przesuwnych. Jaki jest koszt rolek i od czego on zależy? Dlaczego warto zainwestować w rolki aluminiowe?

Rolki aluminiowe do wózków paletowych

Wózki paletowe przeznaczone są do przewożenia towaru w magazynach. Wykorzystywane są też do ułatwienia rozładunku towarów z ciężarówek dostawczych. Bardzo ważnym elementem konstrukcji wózków paletowych są stabilne i odporne na uszkodzenia rolki. Ich wybór wpływa na bezpieczeństwo pracujących w magazynie osób, zatem nie warto oszczędzać na ich zakupie. Rolki dobieramy adekwatnie do powierzchni, na której będą użytkowane – dla każdej posadzki przypisany jest inny materiał, z którego zostały wyprodukowane. Do wózków paletowych wybrać możemy rolki aluminiowo-gumowe lub rolki aluminiowo-poliuretanowe.

Z rolek aluminiowo-gumowych można korzystać na mokrych i nierównych powierzchniach. Guma przez swą przyczepność i miękkość ma właściwości amortyzujące. Koszt rolek aluminiowo-gumowych zależy od szerokości bieżni oraz od tego, czy posiadają one łożyska. Do wyboru mamy:

  • Rolki aluminiowo-gumowe bez łożysk – ceny kół o szerokości bieżni wynoszącej 60 mm rozpoczynają się już od 23 zł brutto, natomiast rolki o szerokości bieżni 80 mm kosztują o 10 zł więcej.
  • Rolki aluminiowo-gumowe z łożyskami o szerokości bieżni od 60 do 100 mm – zależnie od szerokości bieżni którą wybierzemy, zapłacimy ok. 30-40zł

Poliuretan jest materiałem niezwykle odpornym na uszkodzenia i wytrzymałym na obciążenia. Rolki aluminiowo-poliuretanowe są cichobieżne i mogą być wykorzystane na różnorodnej powierzchni. Do zalet należy też dodać fakt, że rolki pokryte poliuretanem nie niszczą posadzki a same nie są wrażliwe na zabarwienia. Ich ceny zależą od średnicy koła, średnicy otworu w piaście, szerokości bieżni, dopuszczalnego obciążenia oraz tego czy posiadają łożysko i wahają się od 39 zł do 68 zł.

Rolki aluminiowe do drzwi przesuwnych

Rozważając to, ile kosztują rolki aluminiowe, warto sobie przypomnieć, że rolki są jednym z ważnych elementów systemu drzwi przesuwnych, a stworzono po to, aby umożliwiały łatwe nimi operowanie. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów rolek do drzwi przesuwnych – różnią się one głównie materiałem, z którego zostały zrobione. Najczęściej zbudowane są one z aluminium, ze stali nierdzewnej lub z tworzyw sztucznych. Dlaczego warto jednak zdecydować się na wybór rolek aluminiowych i jaki jest ich koszt?

Ceny rolek do drzwi przesuwnych zależą przede wszystkim od materiału, jakiego zostały wykonane. Odpowiedni rodzaj rolek dobieramy stosownie do drzwi, które posiadamy oraz do sposobu ich montażu. Najdroższymi z dostępnych rodzajów rolek są rolki aluminiowe, jednak warto w nie zainwestować, gdyż są one najbardziej solidne i wytrzymałe. Będą idealne do montażu ciężkich drzwi, nawet przy obciążeniu do 50 kg. Rolki wykonane z innych materiałów mogą wydawać drażniący dźwięk lub sprawdzą się tylko w przypadku lżejszych drzwi. Koszt rolek aluminiowych to ok. 10-25 zł za sztukę.

Koszt rolki aluminiowej zależy przede wszystkim od tego, do czego chcemy ją zastosować. Ważny jest również materiał, z którym aluminium współtworzy kompozycję – guma lub poliuretan.
W przypadku rolek do wózków paletowych ważne jest to, czy rolka posiada łożysko. Dużą rolę gra również szerokość bieżni, średnica koła, średnica otworu w piaście oraz dopuszczalne obciążenie. Najmniejsze rolki aluminiowo-gumowe możemy zakupić już za 23 zł, natomiast aluminiowo-poliuretanowe za 39! Rolki aluminiowe do drzwi przesuwnych zakupimy już od 10 zł.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/5 (0 oceny cast)
Udostępnij ten wpis na:

    Skomentuj ten wpis: