3 lut
2020
Posted in: Ogólna
By    Brak komentarzy

Buty na plażę – potrzebne czy nie?

Kiedy myśli się o spacerach po plaży, myśli się często o takich spacerach brzegiem morza, kiedy bosymi stopami idzie się po mokrym piasku – i co jakiś czas ma się bose stopy obmywane morską wodą. A jednak podczas takiej przyjemnej wyprawy nad brzeg morza warto mieć ze sobą także jakieś buty – bo bywa, że stopom przyda się jednak jakaś ochrona. Zresztą obuwie staje nieprzydatne dopiero wtedy, kiedy już odpoczywa się na plaży: a już w drodze na nią warto mieć na sobie jakieś klapki. Z kolei miłośnicy przygód w morzu też wiedzą doskonale, że to nierozsądne, chodzić boso po zakrytym przez wodę dnie.

Buty na plażę dla bezpieczeństwa i wygody

Jak to zwykle bywa, każdy musi zdecydować sam, w jakich okolicznościach lubi odpoczywać – ale warto pamiętać że w każdej sytuacji, także podczas relaksu, nie warto tracić zdrowego rozsądku. Podczas wspomnianego spacerowania, kiedy jesteśmy w stanie dostrzec ewentualne przeszkody na piaszczystym brzegu, rzeczywiście można sobie pozwolić na zdjęcie butów. Ale jeśli na przykład spacerujemy po kamienistej plaży albo planujemy bawić się w wodzie – wtedy specjalne buty na pewno się przydadzą, żeby stopy przez przypadek się nie poraniły. Czasem buty mogą zresztą pomóc obronić nogi nie tylko przed kamieniami czy innymi ostrymi niespodziankami schowanymi na dnie, ale też przed stworzeniami, które mogą się kryć w morskiej głębi, a przypadkiem nadepnięte po prostu zaczną się bronić. Tanie buty na plażę, które nadadzą się świetnie do zabawy w wodzie przypominają wyglądem baleriny, bo otaczają delikatnie całą stopę. Zazwyczaj są z elastycznego tworzywa, tak że łatwo je założyć i zdjąć, a one same są też odporne na słoną wodę.

Wybierając buty na plażę można też zdecydować się po prostu na klasyczne japonki czy inne klapki, które nie są zabudowane, ale dzięki kilku zręcznie umieszczonym paskom trzymają się podeszwy. W ten sposób można uniknąć na przykład spotkania z gorącym piaskiem albo takim brzegiem mokrej plaży, który jest pełen nieprzyjemnych wodorostów. Plażowicze, którzy zwracają baczną uwagę na to, żeby cały ich plażowy strój prezentował się nienagannie, mogą postarać się o to, żeby ten dodatkowy element, jakim są buty na plażę, też pasował idealnie do kostiumu kąpielowego czy kąpielówek. Modele butów plażowych są do siebie raczej podobne, za to kolorystyka – wręcz bajecznie kolorowa. Żeby się o tym przekonać, wystarczy zajrzeć do asortymentu sklepu sportowego, w którym kupiło się wcześniej inne sprzęty i akcesoria do nadmorskiego wypoczynku i do pływania: dobrze zaopatrzony sklep tego rodzaju będzie miał i taką kategorię.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/5 (0 oceny cast)
Udostępnij ten wpis na:

    Skomentuj ten wpis: