5 lip
2016
Posted in: Ogólna
By    Brak komentarzy

5 złotych zasad jazdy na desce

źródło: pinterest.com

źródło: pinterest.com

Ponieważ coraz więcej osób podejmuje się jazdy na deskorolce – warto dowiedzieć się, jak wykonać fajne i ekscytujące triki i robić to w możliwie najbardziej bezpieczny sposób. Rzecz jasna, że większość, jeśli nie wszystkie z urazów są niezamierzone – oczywiście, nikt nie chce się celowo pokaleczyć. Mając na uwadze powyższe, choć niezamierzone guzy i siniaki trzeba wiedzieć że mimo wszystko można temu zapobiec, jeśli trochę zdrowego rozsądku angażujemy w jazdę na desce. Choć jazda na deskorolce jest to zabawa, to może faktycznie stać się bardzo niebezpieczna, jeśli ludzie nie są świadomi zarówno ich otoczenia jak i własnych poziomów umiejętności.

Mając to na uwadze, a także działając w interesie bezpieczeństwa publicznego, tutaj są pewne łatwe do zastosowania sztuczki odnoszące się do bezpieczeństwa jazdy deskorolce, które ty lub inny skater wykorzystacie. Aby wasze przygody na desce stały się przyjemniejsze i bezpieczne.

 

Jakie to zasady jazdy na desce?

1. Zawsze należy nosić sprzęt ochrony osobistej. Nawet najlepsi i zawodowi nie zapominają o kasku, ochraniaczach na łokcie łokieć i nakolanniki, gdy jedziesz. Upewnij się, gdy zrobisz zakup odzieży ochronnej, że czujesz się w niej wygodnie, zapewnia ci odpowiednią ochronę i nie hamuje zdolności do rzeczywistego poruszania się.

2. Nigdy nie wolno jeździć po wyboistej nawierzchni. Większość wypadków w skateboardingu i występuje w wyniku takiej nierozważnej jazdy. Zawsze jedź po płaskich, gładkich, czystych powierzchniach, na których nie ma skały, pęknięć, dziur, darni lub czegokolwiek innego, co potencjalnie może cię wywrócić.

3. Umiesz upadać? To świetny sposób na zminimalizowanie wpływu i szkód spowodowanych przez nagły wypadek. Kiedy czujesz, że możesz za chwilę się przewrócić spróbuj przykucnąć na deskorolce. W ten sposób twoja odległość do ziemi nie będzie tak wielka.

4. Zawsze przeprowadź kontrolę inspekcji bezpieczeństwa swojej deskorolki zanim pójdziesz jeździć, aby mieć pewność, że nic nie jest poluzowane czy uszkodzone.

5. Nie wolno jeździć powyżej poziomu umiejętności. Jeśli spojrzysz na największych światowych deskorolkarzy, to może ci się wydawać że to co robią wygląda na niezwykle łatwe. Jednak zajęło im to wiele lat praktyki, zanim byli w stanie skutecznie wykonywać te niesamowite ruchy. I nawet oni nadal upadają od czasu do czasu. Nie próbuj stać się jak Tony Hawk już pierwszego dnia gdy wskoczysz na deskę.

Jeśli skorzystasz z tych pięciu prostych zasad bezpieczeństwa, masz przed sobą mieć przyjemny czas na swojej deskorolce.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 3.8/5 (4 oceny cast)
5 złotych zasad jazdy na desce, 3.8 out of 5 based on 4 ratings
Udostępnij ten wpis na:

    Skomentuj ten wpis: