28 maj
2014
Posted in: Nauka
By    Brak komentarzy

Jak skakać ze schodów?

skokDla człowieka, który średnio orientuje się w świecie deskorolkowym, wykonywanie skoków ze schodów wydaje się być czymś niewyobrażalnym. Każdy jednak, kto złapał deskorolkowego bakcyla, prędzej czy później będzie chciał czegoś takiego spróbować.

Przygotowując się do nauki skakania ze schodów, warto poćwiczyć na czymś nieco mniejszym. Idealną miejscówką do tego będzie np. wysoki krawężnik. Trenować możemy także w miejscach, gdzie jest tylko jeden schodek. Do początkowego etapu nauki taka przeszkoda będzie w sam raz.

Co jest najważniejsze przy wykonywaniu skoków ze schodów? Przede wszystkim prędkość. To ona decyduje o tym, czy skok się nam uda. Jeśli bowiem nie rozpędzimy się odpowiednio dobrze, nasze próby zakończą się tym, że zwyczajnie spadniemy ze schodów lub wylądujemy w ich połowie. W takich wypadkach uszczerbek na zdrowiu mamy gwarantowany. Musimy zatem dopasować naszą prędkość do ilości schodów, które mamy do pokonania.

Kolejną ważną kwestią jest wybicie. Na tym etapie deskorolkarze popełniają najwięcej błędów. Skacząc ze schodów, postępujmy tak jakbyśmy wykonywali trick Ollie. Lądujemy zgodnie z założeniami tego tricku. Nie wykonujmy w tym czasie żadnych innych nieprzewidzianych kombinacji. Warto dodać, że próby te na początku mogą kończyć się dla nas upadkami. Bardzo często kontrolę nad naszym ciałem przejmuje bowiem strach. Przez jego działanie stajemy się nerwowi i nie skupiamy się na precyzji skoku. Aby przestać się bać, skoki można poćwiczyć bez udziału deskorolki. W tym celu stajemy na najwyższym stopniu schodów i wykonujemy skok na sam dół. Takie ćwiczenia pomogą nam się oswoić z czekającym nas zadaniem.

Skacząc z deską, cały czas kontrolujmy też czy znajduje się ona pod naszymi nogami. Czasami zdarza się bowiem, że deska potrafi uciec na boki. Utrzymanie jej we właściwej pozycji wymaga wielu treningów. Kiedy opanujesz już próby skakania przez jeden stopień, możesz podnieść swoją poprzeczkę nieco wyżej. Następnym razem wykonaj skok przez dwa lub trzy schodki. Niczego nie przyspieszaj i ucz się w swoim tempie. Jedynie wtedy osiągniesz efekt, o jakim marzysz.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 5.0/5 (1 ocena cast)
Jak skakać ze schodów?, 5.0 out of 5 based on 1 rating
Udostępnij ten wpis na:

    Skomentuj ten wpis: