13 maj
2013
Posted in: Miejscówki
By    Brak komentarzy

Gdzie najlepiej jeździć na deskorolce?

skateparkAbsolutnie każdy, kto jeździ na deskorolce zadaje sobie to pytanie przynajmniej raz na jakiś czas: „gdzie pojeździć?” Wiadomo, że każdy ma swoją ulubioną miejscówkę (tak zwanego spota), ale jazda wciąż w tym samym miejscu nie daje tyle przyjemności, co odkrywanie nowych miejsc stawiających nas przed ciekawym wyzwaniem. Zresztą z definicji wynika, że ulubione miejsce to takie, do którego najczęściej wracamy. Jak więc szukać nowych miejsc i gdzie jeździć?

Generalnie wszystko zależy od tego, jaki styl jazdy preferujemy. Jeśli będzie to flat, nie będziemy wybredni: kawałek równej powierzchni gdzie będziemy mieć swobodę jazdy, w zupełności wystarczy. Rzadko uczęszczane place są też popularne wśród początkujących, gdyż nauczenie się podstawowego triku, jakim jest „ollie” nie wymaga postawienia różnych przeszkód, tylko cierpliwości. Dobrze jest, jeśli taki plac jest z dala od okien, gdyż nic tak nie uprzykrza jazdy jak starsze panie straszące nas z okna policją w związku z hałasem, jaki powodują skoki na desce.

Jeśli preferujemy verta, wybór raczej nie będzie trudny ? wybierzemy się na najbliższą rampę, gdyż w zasadzie nie będziemy mieć większego wyboru. Dopiero street daje nam pole do popisu, jeśli chodzi o wybór miejscówki. Skatepark w zasadzie można znaleźć w większości polskich miast. Ustawienie własnej roboty raila czy funboxa koło domu też może być rozwiązaniem. Ma to swoje plusy: możemy podpatrywać triki innych i wzajemnie się od siebie uczyć. Nikt nas z pewnością nie będzie wyrzucał z naszej miejscówki i straszył policją nazywając chuliganem. Do tego jazda w gronie ludzi mających tą samą pasję niezaprzeczalnie stanowi wartość dodaną. Nie można też zapomnieć, że udany nowy trik smakuje znacznie lepiej, gdy ktoś go widzi, zaś fakt, że jesteśmy w grupie często jest motywacją, żeby spróbować czegoś nowego.

To wszystko nie wystarczy jednak prawdziwemu koneserowi streeta. Żaden skatepark nie zastąpi adrenaliny podczas wypadu na miasto. Schody, murki, poręcze i inne przeszkody występujące naturalnie w architekturze miast, pokonywane w nie do końca legalny sposób dostarczają takiej adrenaliny i satysfakcji, że nawet największy fan jazdy w skateparku raz na jakiś czas po prostu musi wyruszyć ?w miasto?, by poczuć się wolnym i zjednoczyć się w jeździe z ideą twórców skateboardingu.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 3.3/5 (3 oceny cast)
Gdzie najlepiej jeździć na deskorolce?, 3.3 out of 5 based on 3 ratings
Udostępnij ten wpis na:

    Skomentuj ten wpis: