Biografie

Tony_HawkTony Hawk – pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Urodził się 12 maja 1968 roku.  Jako pierwszy człowiek na świecie wykonał trik o nazwie 900 składający się z dwóch i pół obrotu, a po jego zakończeniu prawidłowo wylądował. Jego nazwisko promuje cykl gier dotyczących jazdy na deskorolce.  Jako twarz skateboardingu brał udział w wielu kampaniach reklamowych.  Wielbiciele komedii z pewnością mogą kojarzyć go z czwartej części „Akademii Policyjnej”. Nie jest to jednak jego jedyny filmowy występ. Na dużym ekranie pojawiał się także grając samego siebie.  Tak było np.  w przypadku filmów „Skateboarding” czy „Zeke i Luther”. Hawk brał udział w wielu prestiżowych konkursach. W 2003 roku ponownie po raz pierwszy w historii skatebordingu wykonał trik o nazwie 360 Varial Mc Twist. Jego osobie dedykowana jest seria decków o nazwie „Falcon”.

 

Bam Margera – urodził się w 1979 roku w Pensylwanii. Jest to jeden z najbardziej profesjonalnych i znanych skaterów. Stał bam_marjerasię popularny dzięki udziale w programach telewizyjnych oraz audycjom w radio. Stworzył kilka swoich filmów kaskaderskich. Oprócz kariery medialnej rozwijał się jako skater.  Od 2003 roku działa w grupie Team Element związanej z firmą Element Skateboards.  Swoją twarzą promuje ubrania dla miłośników deskorolki. Nie zobaczymy go w żadnych poważnych zawodach, gdyż jak sam twierdzi, jest skaterem ulicznym. Jako pierwszy tego typu skater wykonał poprawnie trik o nazwie The Loop. Podobnie jak Tony Hawk promował także gry komputerowe związane z deskorolkami.  Możemy zobaczyć go w takich grach jak „Underground”, „Underground 2” oraz „Project 8”.  Jest także jednym z bohaterów w „Pro Skater 3” oraz „Pro Skater 4”.  W roku 2009 wydał książkę pt. „Serious as Dog Dirt”, która nie jest stuprocentową biografią, lecz opisuje najważniejsze wspomnienia jej autora.

 

Bob_BurnquistBob Burnquist – urodził się 10 października w Sao Paulo. Jest jednym z najbardziej profesjonalnych brazylijskich skaterów. W zawodach deskorolkowych bierze udział od 1995 roku.  Na dziesięć startów udało mu się stanąć na pierwszym miejscu podium aż osiem razy. W pozostałych dwóch przypadkach zajął drugie i trzecie miejsce.  Jego specjalnością jest jazda typu switch, polegająca na zmianie ustawienia nóg z goofy na regular i odwrotnie. Jest to trik niezwykle skomplikowany, wymagający od skatera dużego nakładu pracy.  Burnquist wzorowo wykonuje także grind, polegający na ślizgu po krawędzi wykonywanym na trucku a nie na decku deskorolki. Ponadto, Bob promuje także swoim nazwiskiem różnego rodzaju akcje związane ze zdrowym odżywianiem się. Do tej pory pozostaje jedyną osobą, której udało się wykonać trik switch frontside air na otwartej pętli.

 

 

źródła: wikipedia.org , kitsskateboarding.net